Jakim sposobem wybrać pierwszorzędny box (kufer ) samochodowy
Choć sezon urlopowy już dawno minął to tak w samej rzeczy każda pora jest idealna na to ażeby zażyć odrobinę wypoczynku i zrobić sobie parę dni wolnego. Kiedy wyruszamy na wycieczkę z rodziną nieraz zdarza się, że ciężko jest ulokować wszystkie rzeczy w bagażniku. W takim wypadku warto jest zainwestować w box samochodowy, czyli doczepiany na dachu samochodu dodatkowy bagażnik. Jednakowoż nasuwa się pytanie, czym wypada się kierować przy tego typu zakupie? Jaki kufer samochodowy zakupić, aby weselić się spokojną i komfortową jazdą i być przekonanym o bezpieczeństwie swojego bagażu? O tym poniżej.

Northline Tirol 420 Wing SE Blue

Właściwy dobór samochodowego kufra

Ażeby box samochodowy był udanym zakupem, jakiego nie będziemy żałować trzeba wziąć pod szczególną uwagę parę znaczących aspektów z nim związanych.

•    Dopasowanie do samochodu
•    Bezpieczeństwo
•    Waga
•    Dogodna cena

Koncentrując się na pierwszym punkcie wypada zakomunikować, że nie każdy bagażnik można zintegrować z dowolnym typem samochodu w związku z tym w pierwszej kolejności należy się dowiedzieć czy te detale będą ze sobą współgrać. Poprawnym rozwiązaniem jest bagażnik uniwersalny. Bezpieczeństwo jest drugim i pewnie najważniejszym punktem- box powinien mieć blokadę przed włamaniem, a co więcej należałoby jest wiedzieć, co się z nim dzieje w chwili ewentualnej kolizji.

Jeśli chodzi o wagę kufra, przed kupnem należałoby dowiedzieć się jaki jest maksymalny udźwig samochodu. Kolejny aspekt to cena- boxy mają własne udogodnienia za które wypada dopłacać. Jeżeli nie zależy nam na tego typu dodatkach to kupmy taniej, ale postawmy na solidną firmę.