Jeżeli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są wybitnie obfite i często zawierają niemało mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są faktycznie smaczne oraz godne paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami które jedzą na co dzień jest chleb i lokalna kiełbasa.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z doskonałego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o oryginalne smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w schematycznej krajowej kuchni?

Krakow Restaurant

Najbardziej typowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej także znaleźć de facto przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych momentach egzotycznych potraw.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje oraz radować się tymi schematycznymi smakami na co dzień.